Kto a prostredníctvom koho u nás vytvára verejnú mienku?

Autor: Branislav Martiňák | 2.3.2012 o 13:12 | (upravené 2.3.2012 o 13:38) Karma článku: 7,67 | Prečítané:  492x

Včera som dočítal, že najlepší volebný program na Slovensku má SaS a to na základe analýzy  Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS). (http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54894900-najlepsi-volebny-program-ma-sas) Už som o tejto inštitúcii počul a reku pozriem sa bližšie čo je to za elitnú partu.

Našiel som INESS na nete a prešiel som si uverejnené články, blogy a názory expertov tejto inštitúcie, ktoré veľmi pripomínajú práve program našich liberálov. Nemienim ich tu komentovať ani s nimi polemizovať, nie je to predmetom tohto blogu. Pre tých ktorí netušia čo je INESS, prípadne sa im nechce „gúgliť“, citujem z ich stránky http://www.iness.sk/stranka/5027 ;“ INESS je nezávislé, neštátne a apolitické občianske združenie založené fyzickými osobami, ktoré je financované výhradne z darov fyzických osôb a príjmov z vlastnej činnosti. Aktivity inštitútu zahŕňajú výskumnú, publikačnú, poradenskú a vzdelávaciu činnosť, zameranú na riešenie aktuálnych ekonomických a spoločenských problémov z pohľadu rešpektovania vlastníckych práv ako záruky osobnej slobody a mierového spolužitia.“, „V súčasnosti je INESS najcitovanejším ekonomickým think tankom v médiách na Slovensku.“ Podľa množstva odkazov na nete treba povedať že ich osvetová činnosť je naozaj bohatá.

Skúšal som na stránke nájsť osoby, ktoré su členmi tejto organizácie, ale v kontaktoch mi vyskočila len položka pošlite mail a mapka kde sídlia. Nevadí, naštartoval som Foaf.sk a zadal Iness. Foaf našiel firmu Iness Consult s.r.o. s jediným konateľom Jurajom Karpišom http://foaf.sk/firmy/123150 . Pán Juraj Karpiš je jedným z najfrekventovanejších autorov článkov v tejto inštitúcii, takže zrejmá súvislosť tu bola http://www.iness.sk/vyhladaj?keywords=karpi%C5%A1&x=0&y=0 .

Až potiaľ by to nebolo nič zaujímavé, keby som si medzi blízkymi osobami nevšimol meno Peter Demovič http://foaf.sk/firmy/132039 . Toto meno som už kdesi videl, takže opäť google a „ups“ prekvapivý výsledok „Uvedený Peter Demovič je v záznamoch ITP „Gorila“ spomínaný ako „Demo“, ktorý spoločne so Zoltán Varga pracuje pre finančnú skupinu PENTA“ http://pastebin.com/Vqgb77Qz (bod 73). Zrejme prostredníctvom p. Demoviča má pán Karpiš aj blízky vzťah k firme Barkont s.r.o. http://foaf.sk/firmy/132039 , ktorá je tiež uvedená v spise Gorila; „Ďalším operatívnym prešetrovaním na 56. oddelení 5. odboru sekcie D (cez žiadosti na komerčné banky o výpisy z bankových účtov Arpášovej spoločnosti Identita, s.r.o.) bolo zistené, že na účty tejto spoločnosti prichádzajú mesačne rádovo niekoľkostotisícové platby od spoločnosti Barkont, s.r.o., IČO: 35850493, ktorej jediným spoločníkom a konateľom je Peter Demovič...“ http://pastebin.com/Vqgb77Qz (bod 73). Pán Karpiš bol aj spoločníkom pána Demoviča vo firme Cotratec s.r.o. až do roku 2010, žiaľ o uvedenej firme na nete nie je ani zmienka.

Čo tým chcel básnik povedať? Nič. Je len na čitateľoch aby si utvorili názor na to, či je to náhoda a Slovensko je také malé, že sa každý s každým pozná, alebo...a to je už na vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?