Kto a prostredníctvom koho u nás vytvára verejnú mienku?

Autor: Branislav Martiňák | 2.3.2012 o 13:12 | (upravené 2.3.2012 o 13:38) Karma článku: 7,67 | Prečítané:  464x

Včera som dočítal, že najlepší volebný program na Slovensku má SaS a to na základe analýzy  Inštitútu ekonomických a spoločenských analýz (INESS). (http://hnonline.sk/ekonomika/c1-54894900-najlepsi-volebny-program-ma-sas) Už som o tejto inštitúcii počul a reku pozriem sa bližšie čo je to za elitnú partu.

Našiel som INESS na nete a prešiel som si uverejnené články, blogy a názory expertov tejto inštitúcie, ktoré veľmi pripomínajú práve program našich liberálov. Nemienim ich tu komentovať ani s nimi polemizovať, nie je to predmetom tohto blogu. Pre tých ktorí netušia čo je INESS, prípadne sa im nechce „gúgliť“, citujem z ich stránky http://www.iness.sk/stranka/5027 ;“ INESS je nezávislé, neštátne a apolitické občianske združenie založené fyzickými osobami, ktoré je financované výhradne z darov fyzických osôb a príjmov z vlastnej činnosti. Aktivity inštitútu zahŕňajú výskumnú, publikačnú, poradenskú a vzdelávaciu činnosť, zameranú na riešenie aktuálnych ekonomických a spoločenských problémov z pohľadu rešpektovania vlastníckych práv ako záruky osobnej slobody a mierového spolužitia.“, „V súčasnosti je INESS najcitovanejším ekonomickým think tankom v médiách na Slovensku.“ Podľa množstva odkazov na nete treba povedať že ich osvetová činnosť je naozaj bohatá.

Skúšal som na stránke nájsť osoby, ktoré su členmi tejto organizácie, ale v kontaktoch mi vyskočila len položka pošlite mail a mapka kde sídlia. Nevadí, naštartoval som Foaf.sk a zadal Iness. Foaf našiel firmu Iness Consult s.r.o. s jediným konateľom Jurajom Karpišom http://foaf.sk/firmy/123150 . Pán Juraj Karpiš je jedným z najfrekventovanejších autorov článkov v tejto inštitúcii, takže zrejmá súvislosť tu bola http://www.iness.sk/vyhladaj?keywords=karpi%C5%A1&x=0&y=0 .

Až potiaľ by to nebolo nič zaujímavé, keby som si medzi blízkymi osobami nevšimol meno Peter Demovič http://foaf.sk/firmy/132039 . Toto meno som už kdesi videl, takže opäť google a „ups“ prekvapivý výsledok „Uvedený Peter Demovič je v záznamoch ITP „Gorila“ spomínaný ako „Demo“, ktorý spoločne so Zoltán Varga pracuje pre finančnú skupinu PENTA“ http://pastebin.com/Vqgb77Qz (bod 73). Zrejme prostredníctvom p. Demoviča má pán Karpiš aj blízky vzťah k firme Barkont s.r.o. http://foaf.sk/firmy/132039 , ktorá je tiež uvedená v spise Gorila; „Ďalším operatívnym prešetrovaním na 56. oddelení 5. odboru sekcie D (cez žiadosti na komerčné banky o výpisy z bankových účtov Arpášovej spoločnosti Identita, s.r.o.) bolo zistené, že na účty tejto spoločnosti prichádzajú mesačne rádovo niekoľkostotisícové platby od spoločnosti Barkont, s.r.o., IČO: 35850493, ktorej jediným spoločníkom a konateľom je Peter Demovič...“ http://pastebin.com/Vqgb77Qz (bod 73). Pán Karpiš bol aj spoločníkom pána Demoviča vo firme Cotratec s.r.o. až do roku 2010, žiaľ o uvedenej firme na nete nie je ani zmienka.

Čo tým chcel básnik povedať? Nič. Je len na čitateľoch aby si utvorili názor na to, či je to náhoda a Slovensko je také malé, že sa každý s každým pozná, alebo...a to je už na vás.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?