Návod na platenie nižších daní.

Autor: Branislav Martiňák | 29.5.2012 o 10:31 | (upravené 29.5.2012 o 11:17) Karma článku: 7,62 | Prečítané:  1439x

V poslednej dobe počúvam zúfalé kňučanie tzv. „potrestaných úspešných" na tému zvyšovania daní. Ide o zvýšenie dane  z 19% na 23%. Jednoduché počty; pri príjme 10000 eur ide o príspevok do štátneho rozpočtu o 400 eur väčší ako predtým. Pri plate 5000 eur je to 200 eur a pri mojom plate(jedna z alternatív zahŕňa aj môj plat) je to o cca o 80 eur viac. Úprimne by som si želal aby som musel platiť o 400 viac, holt, ja nie som až taký úspešný, ale k veci...

 

Vážení potrestaní úspešní, chcete platiť menšie dane?

1.Tak ich plaťte. Každá firma, ktorá má trošku väčší príjem a môže si to dovoliť, platí armádu daňových poradcov na to aby zlý štát dostal čo najmenej. Centrá, sídla a miesta daňových povinností nechávajú putovať po svete, podľa toho kde je daň najnižšia , najlepšie žiadna. Zato keď im ich mercedes vbehne do výtlku na ceste, lebo, štát a samosprávy nemajú na opravu ciest tak, tak sú spravodlivo rozhorčení, že kde ich poradcami a daňovými rajmi okresané dane idú a ako ich štát okráda. (Ak náhodou ešte neviete ako na to nech sa páči návod http://www.financnytrh.com/spolocnost-apple-sa-vyhyba-plateniu-niekolkych-miliard-dolarov-na-daniach/a8115 )

No budeme asi všetci prekvapení, ale štát nikoho neokráda, štát je len papierová inštitúcia, ktorá nemá žiaden záujem na okrádaní. Štát je úplne ľahostajný k tomu či máme daň 23% alebo 0%, sú to v prvom rade skorumpovaní politici, ktorí prostredníctvom štátu parazitujú na svojej moci. A teraz zaujímavá otázka, kto korumpuje politikov? Štát? Dôchodcovia? Nezamestnaní? Hlúpi voliči Smeru? Nuž ani jeden z nich, sú to naši najúspešnejší, tí, ktorí si to môžu dovoliť. Svojho času Kočner povedal, že parlament sa dá kúpiť za 300 mil korún a nie je prečo mu neveriť. Škandál s Gorilou a nemenovanou finančnou mocnosťou na Slovensku to môže len potvrdiť. A výsledok? Politici ktorí v tom majú byť namočení veselo sedia v parlamente. Nemenovaná finančná skupina, ktorá si dovoľuje korumpovať najvyšších predstaviteľov štátu, sa nielenže netrasie pred súdnym stíhaním, ale veselo žaluje všetkých naokolo. Banky, veľké korporácie, finančné skupiny atď. korumpujú svet vo veľkom a nič sa nedeje. Aká obrovská drzosť im zvýšiť daň. Naopak znížme ju, nech si môžu kúpiť ešte viac politikov. Malý príklad z USA... http://www.financnytrh.com/politicki-novacikovia-v-usa-financovani-velkymi-bankami-alebo-ako-si-banky-kupili-clenov-hnutia-tea-party/g514 , alebo pekné video http://www.financnytrh.com/dylan-ratigan-americky-kongres-je-kupeny-alebo-ako-to-je-v-politike-slovenske-titulky-video/a6261 .

Chcete menej štátu? Prosím, znížme štát na minimum... viete že v tzv. “vyspelom svete“ tvoria verejné vydaje 30 až 40% pracovných miest? Tak ich zrušme, som zvedavý ako prospeje nášmu všeobecnému blahu 40% nezamestnanosť.

Celá táto sranda s hraním sa na ekonomiku má jeden tragikomický paradox. Štáty sú strašne zadĺžené a prečo? No postupom času štát nahradzuje reálnu ekonomiku v zúfalej snahe udržať životnú úroveň na akú boli obyvatelia západného sveta zvyknutí. Lenže je ťažké udržať skutočný hospodársky rast keď tí najbohatší, nevracajú peniaze naspäť do systému. Len 10 najväčších spoločností na svete drží takmer bilión dolárov v štátnych dlhopisoch a iných investíciach, ktoré aj tak skončia v nejakom štátnom deficite. http://www.financnytrh.com/co-robi-10-najbohatsich-firiem-v-amerike-so-svojimi-peniazmi-nazvys/a8035 A to v tom nie sú ich najväčší držitelia, banky a rozlične iné finančné spoločnosti, tzv.“finačné trhy“, ktoré držia celý svet pod krkom a vysávajú z neho peniaze ako akási ekonomická rakovina. Peniaze ktoré už raz zarobili a mali by ich premeniť na tovar, prípadne služby aby sa skutočne vytvorili pracovné miesta, radšej požičajú štátu a štát im za to vytvorí prostredníctvom verejných výdajov klientov. Čiže na to aby sme si mohli zobrať hypotéku, alebo kúpiť ajfónik si požičiavame prakticky dvakrát. Odkiaľ sa asi berú peniaze, ktoré tieto spoločnosti získavajú na úrokových sadzbách prakticky za nič? No z vreciek nás všetkých. Celé sa to dá pekne ilustrovať na toľko ohováranom a zadĺženom Grécku. Grécko si vytváralo za pomoci obrovských úverov falošný blahobyt a kto na tom profitoval okrem Grékov? Nuž všetci tí čo im predávali autá, mobily, zbrane a vôbec všetok tovar ktorý sa k nim doviezol. Celá bublina zrazu praskla a každý im nadáva, ale v skutočnosti oni významne prispeli aj k našemu relatívnemu blahobytu, veď kto na takýchto štátoch najviac zarobil ak nie veľký exportéri ako Nemecko, Čína ale aj Slovensko. To isté sa týka ďalších veľkých dlžníkov Španielska, Talianska atď.

Na záver bodu 1... nedávno som sa dočítal som sa dočítal, že miliardár a spoluzakladateľ Facebooku Eduardo Saverin sa vzdáva občianstva v USA a stáva sa Singapúrčanom, lebo tam nemusí platiť daň zo zisku http://www.financnytrh.com/zbohom-amerika-miliardar-a-spoluzakladatel-facebooku-sa-vzdava-obcianstva/a8255 …skvelé vďaka Amerike prišiel k celému svojmu bohatstvu, ale keď mal začať platiť dane, už mu krajina nekonečných možností prestala voňať. Skutočne múdre a dlhodobo perspektívne rozhodnutie. Len som zvedavý, keď USA stratí svoju armádu, lebo vďaka “sporovlivým” úspešným ju nebude mať z čoho platiť, dokedy mu cena jeho akcií vydrží.

2.Vytvárajte pracovné miesta...ale doma. Nie putovné pracovné tábory ako v Číne a iných krajinách kde sú nešťastníci ochotní otročiť za pár šupiek od vidím do nevidím. Jedným z príkladov sme aj my, Slovensko krajina zázrakov a automobilového priemyslu. „Odborníci“ radi hovoria, že k nám prišli kvôli našemu skvelému daňovému systému, zlé jazyky zas šomrajú, že je to kvôli najlacnejšej pracovnej sile v EU. A pokiaľ si chceme udržať automobilky asi by sme ňou mali ostať..skvelá perspektíva. Zaujímavý je tiež nový systém kupovania pracovných miest, spoločnosti ktoré chcú zarobiť na nízkych mzdách vyhlásia súťaž a najžobráckejšie krajiny v EU(my sme samozrejme medzi nimi) súťažia kto zo svojho biedneho rozpočtu prispeje viac.

V USA sa kedysi veľké priemyselné centrá, ako napríklad Pittsburg vyľudňujú, lebo je lacnejšie vyrábať v Číne a tovar odtiaľ dovážať, len dokedy, keď si ho v rámci rastúcej nezamestnanosti a chudoby nebude mať kto kúpiť? http://www.financnytrh.com/30-statistik-ktore-poukazuju-na-vymieranie-strednej-vrstvy-priamo-pred-nasimi-ocami-od-m-snyder/a6117 Americkí(naši v ničom nezaostávajú) najúspešnejší v rámci ešte väčšej úspešnosti(ja to nazývam nekonečná pažravosť) prakticky potápajú vlastnú krajinu a  aj vlastných odberateľov v rámci vyššieho zisku. Nevadí veď štát sa ešte viac zadĺži, a vytvoria sa ďalšie umelé miesta, veď im na to už z vygenerovaného zisku prostredníctvom dlhopisov požičiame. A aký je asi záujem vládnych predstaviteľov tento problém riešiť, keď tí najbohatší a najvplyvnejší už v Číne investovali?

Obidva tieto spôsoby sú však len dočasné riešenia. Ak chcete skutočne platiť nižšie dane a to nie len jedno volebné obdobie, ale dlhodobo, tak sa musíte vykašľať na hlúpe neoliberálne teórie o vševedúcej ruke trhu a deregulácii. http://www.voxvictims.com/2012/04/22/to-1-je-najlepsim-nicitelom-bohatstva-akeho-kedy-svet-videl/ Trh je ako oheň, dobrý sluha, ale zlý pán, to pochopil aj pán Somogyi, keď odišiel z SaS. Kto sa chce o tom presvedčiť nech si prečíta niečo z histórie, pretože voľný trh panoval na svete od doby kamennej a nikomu dlhodobý blahobyt nepriniesol. To, že všetci budú poctivo podnikať, je rovnako smiešna utópia ako to že, všetci budú zadarmo pracovať na spoločných krajších zajtrajškoch (viď komunisti).

Zrušte súkromné banky, ich jediná úloha je parazitovať na tých, ktorí skutočne vytvárajú hodnoty. Vytvorte štátne banky, ktoré môžu okrem počiatočných financií, spravovať aj penzijné fondy, ktoré sa neviem prečo snažíme hodiť do gágora nenažraných bánk. Ich schopnosť spravovať majetok ste mohli vidieť za posledné tri roky dostatočne. Nie na záchranu štátov, ale ich záchranu bol vytvorený Euroval a to nehovorím o bilióne eur, ktoré dala ECB na ich opätovnú kapitalizáciu.

Štátne banky môžu slúžiť ako skutočný motor ekonomiky a požičiavať ekonomicky aktívnym ľudom, bez toho aby ich ruinovali vysokými úrokmi. A to už nehovorím o tom, že súkromné banky nepožičiavajú skutočné peniaze, ale prakticky virtuálne. T.j. ak Vám požičajú 1000 eur v skutočnosti majú len 10% tej sumy, zvyšok vygenerujú počítačom, ale vy musíte platiť za 1000 eur úroky. Táto zlodejina sa volá bankovníctvo čiastočných rezerv. http://www.financnytrh.com/ako-je-9-svetovych-bank-vystavenych-derivatom-o-hodnote-200-bilionov-dolarov-infografika/a8210

Nevráťte finančným trhom ich peniaze, už sa nás nazdierali dosť, štáty sú dosť mocné nato aby tieto dlhy jednoducho zmazali. Keby boli politici skutočne zástupcovia ľudí a nie ich, už by to urobili dávno, namiesto toho nám zvyšujú dane, aby im ich politici mali z čoho toto zderstvo financovať.

Zakážte politikom sanovať diery v rozpočte dlhopismi, je to skvelá príležitosť pre banky a korporácie, zhodnocovať nadbytočné peniaze na úkor daňových poplatníkov. Pojem štátny deficit je potrebné zrušiť.

Stanovte strop zisku(platu), neustále pachtenie sa za zvyšovaním ziskov v skutočnosti trh deformuje. Veľké spoločnosti sú ťažkopádne a nedostatok invencie a flexibility nahradzujú ničením potencionálnej konkurencie dumpingom, korupciou, tajnými kartelovými dohodami, „outsourcingom“ a podobne. Vysoká korupcia sa nedá zničiť naháňaním korumpovaných, každý máme svoju cenu, prípadne slabinu ktorú môže niekto mocný využiť, zabráňme tomu tak, že nikto nebude tak mocný a bohatý aby mohol korumpovať štáty. To neznamená, že má mať každý rovnako, ale čo je veľa to je veľa, jednoducho si nemôžeme dovoliť toľko miliardárov a rentierov.

Harmonizujte dane, aj keď z krátkodobého hľadiska to môže niektorým krajinám uškodiť, z dlhodobého je to jediná možnosť ako zabezpečiť trvalú zamestnanosť v regiónoch.

Zrušte outsourcing, je to jednoduché, stále sme najsilnejší spotrebitelia sveta a kto u nás nechce vyrábať nech sa páči, ale ani u nás nebude predávať. Byť na našom trhu má byť výsada.

Zrušte právnické osoby, majiteľ má zodpovedať svojím majetkom aj za straty, či chyby a nie vybrať peniaze a v okamihu zlého vývoja nechať eseročku plávať a nech si veritelia, či klienti trhajú vlasy.

Zoštátnite ťažbu surovín a energetické koncerny, odmeňujte tých ktorí zdroje šetria a nie tých ktorí šetrenie „odmeňujú“ zvyšovaním cien. Napr. SPP, ktoré sa neustále snaží zníženie dopytu po plyne kompenzovať vyššími cenami. Alebo, je bláznovstvo platiť za benzín behom roka o tretinu viac, len preto, že si to vymyslela burza, keď vstupy ťažobných spoločností sú prakticky rovnaké. Je komické ako sú ľudia ochotní nariekať kvôli 4% zvýšeniu dane pre spoločný rozpočet, ale bez veľkých rečí prispejú o 30% viac producentom ropných výrobkov.

Zastavte vojny, je až primitívne jednoduché ako nás okrádajú prostredníctvom týchto zbytočných operácií. Štáty vedú vojny z peňazí daňových poplatníkov, ale jediný kto má na tom profit sú dodávatelia pre armádu, opäť banky ktoré ochotne požičajú, firmy blízke vládam, ktoré získajú kontrakt na prestavbu rozbombardovanej krajiny a podobne. Čo získame my? Možnosť platiť za ďalšiu pôžičku. http://www.financnytrh.com/10-spolocnosti-ktore-z-vojny-najviac-profituju-od-michael-b-sauter-charles-b-stockdale/a7324

Prestaňte sa hrať na pravičiarov a ľavičiarov, celá táto maškaráda nemá zmysel. Je to ako tenis, dvaja hráči robia na ihrisku divadlo, diváci sa prizerajú a každý drží palce tomu svojmu. Hra skončí, jeden hráč vyhral a fanúšikovia víťaza odchádzajú spokojní. Porazení sú sklamaní, ale len dočasne veď nabudúce vyhrá ich favorit. Skutočný víťaz je organizátor tohto podujatia, je mu úplne jedno kto vyhral, hlavne, že diváci zaplatili.

A úplne na záver vám 12 ročná Victoria Grant vysvetlí ako to v skutočnosti je na príklade Kanady a ak aj napriek tomu nerozumiete tak vám niet pomoci...http://www.voxvictims.com/2012/05/27/zaujimalo-vas-niekedy-preco-je-kanada-v-dlhu/

Ďalšie zaujímavé postrehy k veci

http://www.financnytrh.com/ako-sa-usa-stanu-krajinou-tretieho-sveta-1-cast-od-ron-hera/a5642

http://www.financnytrh.com/ako-sa-usa-stanu-krajinou-tretieho-sveta-2-cast-od-ron-hera/a5697

http://www.voxvictims.com/2012/03/03/americke-statistiky/

http://www.voxvictims.com/2012/02/04/bankari-sa-zmocnili-europy-prevzala-ju-goldman-sachs/

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.


Už ste čítali?